Taniec klasyczny to technika taneczna, która jest podstawą niemal każdego rodzaju tańca artystycznego i której elementy wykorzystujemy we wszystkich stylach tanecznych. Osoby tańczące balet dążą do ukazania doskonałości ciała oraz osiągnięcia harmonii i płynności wykonywanych ruchów. Piękno kroków baletowych oraz magiczna atmosfera, jaką tworzy balet, zapewniają naukę koordynacji ruchowej, umiejętność słuchania muzyki, ale przede wszystkim doskonałą zabawę. Dziecko, które rozpoczyna na naszych zajęciach swoją przygodę z tańcem, nie musi posiadać żadnych kompetencji w tym zakresie – podczas warsztatów pozna podstawowe pas baletowe, nabędzie również umiejętności rytmiczne. Na zajęcia zapraszamy zarówno dziewczynki, jak i chłopców, ponieważ każdy powinien mieć możliwość wyrażania swoich emocji w tańcu.

Dzieci w młodszych grupach uczymy przede wszystkim rozumienia muzyki i szybkiej reakcji ruchowej, wprowadzamy także podstawowe elementy klasyki, takie jak pozycje nóg i rąk. Lekcje baletu w młodszych grupach obejmują ćwiczenia na środku sali, które są wzbogacone o elementy stretchingu.

Lekcje baletu w starszych grupach mają sprecyzowaną strukturę, na którą składają się m.in. ćwiczenia na środku sali, przy drążku, skoki, piruety oraz trening na pointach. W czasie warsztatów uczestnicy poznają ponadto elementy techniki scenicznej i interpretacji ruchowej.

Nasze zajęcia oparte są na bazie tańca klasycznego, ale tańczymy wszystkie rodzaje tańca: jazz, modern, taniec współczesny oraz kabaretowy. Nasi tancerze zdobywają ogromne doświadczenie sceniczne, m.in. dzięki uczestnictwu w licznych koncertach lokalnych i zagranicznych. Każdego roku biorą też udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych, których zwieńczeniem jest wspólny koncert finałowy. Podczas warsztatów poznają nowe formy tańca, uczą się choreografii i zawiązują nowe przyjaźnie. Dotychczas warsztaty organizowaliśmy wspólnie z zespołami z Niemiec, Ukrainy, Rosji oraz Serbii.  

Nasi tancerze to również wielokrotni Laureaci wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów tanecznych. W roku 2019 grupa MIDI otrzymała nagrodę Talent Roku, a w 2020 roku złoty medal w zorganizowanym online międzynarodowym konkursie „Choreograficzny Art XXV”.

W zależności od grupy wiekowej zajęcia odbywają się:

BIEDRONKI 4 – 5 lat 2 x w tygodniu po 45 min

ISKIERKI 5 – 6 lat 2 x w tygodniu po 45 min

KOLIBERKI 7 – 8 lat 2 x w tygodniu po 1 h

MINI 9 – 11 lat 2 x w tygodniu po 1-2 h

MIDI 12 – 18 lat 3 x w tygodniu po 2 – 3 h

 

Zajęcia wszystkich grup prowadzą instruktorki Anna Głowacka i Daria Zarzeczna

Kontakt:

Daria Zarzeczna tel. 600 059 961

Anna Głowacka tel. 538 890 781

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą stroną na portalu społecznościowym
https://www.facebook.com/Compania.Baletowa.Police