Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury już za kilka dni rozpoczynają realizację projektu, który współfinansowany jest ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+.  Projekt pt. „Otwórz się na język – odkryj nowe możliwości”  w ramach edukacji dorosłych realizowany będzie jako mobilność edukacyjna. Siedmiu pracowników weźmie udział w szkoleniu językowym za granicą. Ogromną potrzebą naszego ośrodka kultury jest wzmocnienie europejskiego wymiaru naszej działalności oraz międzynarodowego zasięgu. Nieustannie poszukujemy partnerów do międzynarodowych projektów, aktualnie współpracujemy z grupami z Grecji, Niemiec i Ukrainy. Zależy nam na pozyskiwaniu partnerów z krajów UE oraz realizacji kolejnych ciekawych projektów. Projekt Erasmus+ „Otwórz się na język – odkryj nowe możliwości” ma na celu podwyższenie kompetencji językowych pracowników oraz nawiązanie nowych kontaktów z partnerami zagranicznymi w zakresie współpracy międzynarodowej.

Po powrocie z Malty ze szkoły językowej podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami."