Plakat zapowiadający spotkanie Pieśni o rzeczach ostatecznych z udziałem Adama Struga
Narodowe Święto Niepodległości

Burmistrz Polic, Starosta Policki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach zapraszają
11 listopada 2021 roku na Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 W programie obchodów:

12.00 - Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw Św. Kazimierza w Policach

13.30 – Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny
koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, poprowadzony przez Piotra Szkockiego i Dariusza Skrobanię z udziałem grupy wokalnej Miejskiego Ośrodka Kultury, dzieci z polickich przedszkoli oraz publiczności.

17.00 – „Ułani,  ułani” – VIII Śpiewnik patriotyczny
koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Koncert poprowadzi Ewa Filipowicz-Kosińska
W koncercie udział wezmą soliści - studenci Akademii Sztuki w Szczecinie: Karolina Misiorek, Angela Mazepus, Natalia Strzelecka, Radosław Strzelecki oraz chórek: Natalia Fałek, Maria Kurowska, Elżbieta Surmacz.
Przy fortepianie Krzysztof Figiel.

Wstęp na koncerty wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. 

I Bieg Niepodległości w Policach - Dębowa Dycha
miejsce: Polana za SP 8
9.00 - Biegi dzieci
11.00 - Uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego
11.11 - Start Biegu Głównego
Organizator: FUNDACJA AKTYWNE POLICE

Plakat zapraszający na Warsztaty plastyczne malarstwa, batiku de cupage i malowania na szkle

Pracownia plastyczna w Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza młodzież i dorosłych na zajęcia warsztatowe z malarstwa, batiku, de cupage oraz malowania na szkle.

Warsztaty poprowadzi Barbara Dadej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty malarskie - sobota 10.00 - 13.00    warsztaty malarskie

Warsztaty batiku, decoupage i malowania na szkle - sobota 13:00 - 16:00.   warsztaty batiku, decoupage i malowania na szkle

Plakat zapowiadający Szymon Teluk - wystawa rysunku, ilustracji i komiksu

Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprasza 22 października 2021 r. o godzinie 19.00 na otwarcie wystawy Szymona Teluka PREZENT OD NIEUWAŻNOŚCI – wystawa rysunku, ilustracji i komiksu.

Wybór prac prezentowanych na wystawie stanowi rodzaj dialogu pomiędzy tymi, które powstały jako komercyjne oraz na podstawie pomysłów innych osób, a w pełni autorskimi realizacjami.
Wśród nich znalazły się starsze, które powstały przed 2000 rokiem jak i zupełnie nowe projekty, takie jak cykl pasków komiksowych „Blob” wg pomysłu Mateusza Jarży, ilustracje do książki Szymona J. Wróbla "Humorem i (U)Śmiechem" i kolejne projekty realizowane z Fundacją Młodego Kina.


Szymon Teluk

Rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów.
Jako ilustrator i autor komiksów pracuje głównie komercyjnie na potrzeby reklamy i stron internetowych , współpracuje także z filmowcami, pisarzami, muzykami. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo. Prace są wykonywane najczęściej tuszem i często uzupełniane o kolor nakładany cyfrowo lub techniką akwareli. Realizacje w pełni autorskie są figuratywne lecz skłaniają się ku abstrakcji. Operują mocnymi kontrastami i żywym, bogatym w środki wyrazu rysunkiem. Istotna staje się dynamika scen - napięcia, które powstają pomiędzy spokojnymi, a dynamicznymi liniami lub kreskowaniem. Napięcie potęgowane jest przez zestawianie zatłoczonych partii obrazu z pustymi. Prezentowane prace były często wystawiane na wystawach zbiorowych i indywidualnych i trafiły do licznych pism branżowych i katalogów wydanych w Polsce oraz za granicą.
Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunków studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art” oraz „Obrazowanie”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: "Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, USA, Niemiec i Ukrainy.

Plakat zapraszający do śpiewania w postscriptum

Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM” powstał w 2000 r. Założycielkami chóru były: Prof. Iwona Wiśniewska-Salamon i Anna Ryl – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.
Zespół działa na zasadach samodzielnego stowarzyszenia. Członkowie chóru chcą śpiewem rozsławiać region i Police w kraju oraz za granicą. Koncertowali już w wielu miejscach, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Estonii, Czechach, Szwecji, we Francji, Włoszech, na Litwie, w Łotwie. W swoim repertuarze Postscriptum posiada różnorodne gatunki muzyki. Wykonuje m.in. utwory ludowe, sakralne, gospel oraz współczesną muzykę rozrywkową. Członkowie chóru uczestniczą w warsztatach chóralnych, gdzie szkolą swoje głosy i pracują nad repertuarem oraz nawiązują współpracę innymi chórami. W 2020 roku zdobyli brązową statuetkę na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów, Chórów i Zespołów Kameralnych. Chór należy również do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr – oddział w Szczecinie.
Prof. Iwona Wiśniewska-Salamon kierowała chórem do 2006 roku, a do 2018 Marzena Więch, Od grudnia 2018 prowadzenia chóru podjęły się Aleksandra Przybyła i Bogna Jaśkiewicz.
Obecnie dyrygentem chóru jest Aleksandra Przybyła – absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dyrygentury chóralnej dr hab. Barbary Halec. W 2020 roku ukończyła również z wyróżnieniem Wokalistykę na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu dr. Barbary Żarnowieckiej. Studentka Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka i finalistka konkursów wokalnych w Polsce i zagranicą. Prowadzi również Studio Wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.
Policki Chór Kameralny „POSTSCRIPTUM” zaprasza nowych chętnych do pracy w zespole.

Ale Cyrk!
W tym słowie mieści wiele znaczeń, od wspomnień z oglądanych przedstawień na arenach namiotu cyrkowego, współczesne Festiwale cyrku współczesnego tj. Carnaval Sztukmistrzów czy po określenie potoczne „ale cyrk” odwołujące się do czegoś niespodziewanego i zaskakującego.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach chcemy te słowa zdefiniować na nowo.

Zapraszam wszystkich chętnych od lat co najmniej 11-tu do nowopowstającej grupy cyrkowej, która będzie skupiała się na pracy i kształtowaniu umiejętności kojarzonych z cyrkiem, tj. żonglerka, balans i różne dziedziny ekwilibrystyki oraz podstaw akrobatyki partnerskiej.
Metody kształtowania takich umiejętności opierają się na procesach grupowych, tj. wspólna zabawa, warsztat rozwijający dane umiejętności cyrkowe oraz samodzielnej pracy w bezpiecznym środowisku.
Umiejętności te w różnym stopni wpływają na rozwój młodego (i nie tylko) człowieka. Począwszy od żonglerki, która pomaga integrować obie półkule i pozwala lepiej rozwijać poczucie przestrzeni w relacji ciało-obiekt oraz ręka-oko, a idąc dalej ekwilibrystyka oraz balans, która wspomaga ośrodek równowagi i umiejętności związane z wyczuciem ciała w przestrzeni, a także akrobatyka partnerska pozwalająca na pracę nad zaufaniem oraz ogólną sprawnością fizyczną.

Zapisy wyłącznie przez STREFĘ ZAJĘĆ:  /https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32530/

Czas trawania: 90 minut
Zapraszam serdecznie,
Prowadzący: Kamil Malecki

BIO
Kamil Malecki - performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Postacią Jarzyny zajmuje się od 2019 roku.
Motto: „Poważnie zajmuje się pozornie niepoważnymi rzeczami!”
Super moc: Naleśniki i dobra kawa