Warsztaty fotograficzne to doskonale przygotowane wykłady oraz zajęcia praktyczne, mające na celu wprowadzenie uczestników zajęć w fascynujący świat fotografii.

Nasze spotkania to nie tylko nauka technicznych aspektów związanych z obsługą aparatu, ale również niepowtarzalna okazja do uzewnętrznienia emocji oraz wzbudzenia własnej kreatywności.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich miłośników fotografii. Prowadzący podzieli się doświadczeniem i wiedzą, a także pomoże rozwinąć wrażliwość i pokaże, jak najlepiej wykorzystać możliwości aparatu. Podczas spotkań uczestnicy poznają tajniki tworzenia ciekawych kompozycji zdjęcia i nauczą się zwracać uwagę na charakter oświetlenia fotografowanej sceny. Zagłębią się także w historię fotografii i poznają możliwości sztucznej inteligencji, która coraz śmielej zaznacza swoją obecność w życiu każdego fotografa.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i mają charakter otwarty.

Koszt uczestnictwa 10 zł/spotkanie.

kiedy: 29.05.2023
godz: 19:00-21:00
gdzie: ul. Traugutta 4 , tymczasowa siedziba MOK Police

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, jak i dla średniozaawansowanych.

Obowiązują zapisy poprzez strefę zajęć.

Zajęcia poprowadzi:
Tomasz Łój - fotograf, zaangażowany animator kultury. W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach pełni funkcję kierownika galerii "OBOK", jest organizatorem licznych wystaw fotograficznych i malarskich. Nauczyciel, pedagog w Technikum Łączności i Multimediów Cyfrowych w Szczecinie. Stworzył projekt edukacyjno-kulturalny pt. Objazdowy Fotograf, który wskrzesza dawne techniki fotograficzne.

Poranna Sensoplastyka 

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem produktów spożywczych; wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji, a nawet smaków i zapachów. Poprzez swobodną i nieco brudną zabawę wspiera kreatywność, samodzielność, decyzyjność oraz ogólny rozwój małych uczestników. Zapraszamy na zajęcia poranne (2 terminy).

16 maj 2023 (wtorek) godz. 10:00-10:45


06 czerwca 2023 (wtorek) godz. 10:00-10:45

 


Wiek uczestników: 7 miesięcy-4 lata
Cena: 20 zł

Proszę pamiętać o ubraniach na zmianę dla dzieci, będziemy się brudzić. Opiekunowie również ;-)

Zajęcia SMOKUŚ

PP66 – pod tą nazwą działa dziecięca i młodzieżowa formacja wokalna. Zespół od lat aktywnie uczestniczy w życiu gminy, występując podczas polickich targów gospodarczych, WOŚP, Muzycznej Wigilii czy festynów organizowanych przez rady osiedli i organizacje pozarządowe. A także na imprezach w zaprzyjaźnionych gminach niemieckich.

Próby PP66 odbywają się we wtorki i czwartki od 16.30 do 18.00 w sali nr 8.
Instruktor: Piotr Szkocki

Nauczaniem dzieci,młodzieży i dorosłych zajmuje się od prawie trzydziestu lat.Jest absolwentem klasy fortepianu w Państwowym Liceum Muzycznym w Szczecinie. Ukończył wydział wychowania muzycznego w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W MOK-u prowadzi dziecięcą i młodzieżową grupę wokalną PP 66 i zajęcia rytmiczne dla najmłodszych Smokuś.

Kontakt: +48 600 036 868

Sala baletowa Miejskiego Ośrodka Kultury zostanie wyposażona w nowoczesny, mobilny sprzęt do ćwiczeń.

Miejski Ośrodek Kultury jest jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Siecie Elektroenergetyczne grantowi sala baletowa zyska dodatkowe wyposażenie – lustra przejezdne, mobilne drążki oraz zaawansowany technologicznie sprzęt nagłaśniający. Z nowych urządzeń skorzystają przede wszystkim uczestnicy warsztatów prowadzonych przez instruktorki Companii Baletowej, ale też członkowie innych działających przy MOK-u zespołów w zależności od aktualnych potrzeb.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.