Wystawa z wrzesniowego pleneru artystycznego „Inspiracje – Interpretacje” Trzebież 2020, zawisła w polickim MOK-u. Na wystawę składają się: 70 obrazów wykonanych techniką akrylową, olejną i akwarelą oraz 4 rzeźby.

Blisko 28 artystów ze Stowarzyszenia Twórców „Nest-Art” im. Ewy Dąbrowskiej wzięło udział w tym interdyscyplinarnym malarsko- rzeźbiarskim wydarzeniu. Efekty ich twórczości możemy aktualnie podziwiać w polickiej Galerii OBOK.

Wernisaż prac odbył się 9 września 2020 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Podczas wernisażu miało miejsce ważne wydarzenie. Stowarzyszenie Nest Art zawarło oficjalne porozumienie partnerskie w dziedzinie kultury plastycznej z włoskim Stowarzyszeniem Arte Continua z siedzibą w Rymie. Co ten akt oznaczać będzie w praktyce?

Na jego mocy Stowarzyszenia podejmują się organizacji wspólnych wydarzeń artystycznych w Polsce i we Włoszech, organizacji wymian studyjnych, tworzenia wspólnych projektów europejskich, kontaktów między artystami reprezentującymi różne dyscypliny artystyczne. Artyści wyrazili tym samym chęć wspólnych działań na rzecz partnerstwa dla sztuki.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Burmistrz Polic. A środki finansowe na zrealizowanie interdyscyplinarnego pleneru, którego efekty możemy podziwiać, pochodziły z Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Policach.